TV-Nyt

TV Guide – TV oversigt for udvalgte tv-kanaler

Hvad kommer der på tv i aften eller de kommende dage? Tjek vores tv-oversigt for udvalgte kanaler herunder. Klik på programtitel for at læse programomtale

TV Guide

DR1

DR1

I Dag onsdag 25. maj
19:00
Aftenshowet
20:00
Hammerslag – Det moderne bofællesskab
20:30
Passion for millioner (4:6)
21:00
TV AVISEN
21:30
Arne Dahls A-gruppen: Himmeløje
23:24
OBS
23:30
Gift ved første blik USA V (3:19)

TV 2

TV 2

I Dag onsdag 25. maj
19:30
Regionalprogram
20:00
Beliggenhed, beliggenhed, beliggenhed
20:50
Linde på Langeland
21:30
21:30 Nyhederne
22:00
Regionale nyheder
22:10
Sporten
22:25
Hvem bor her?
23:05
Hvem bor her?
23:45
Linda P og stjerneskuddene

DR2

DR2

I Dag onsdag 25. maj
19:35
Christian 10. og de forsvundne fattigbreve (6)
20:05
Manden med jernhjertet
22:00
Hitlers danske soldater II (2:4)
22:30
Deadline
23:00
Philips vej til terror (3:3)
23:40
Kulturelt: Det danske lig er en ung blond pige

TV 2 Charlie

TV 2 Charlie

I Dag onsdag 25. maj
19:20
Lykkehjulet
19:50
Meyerheim & Stjernerne
20:40
Death in Paradise
21:40
Agatha Christie: En af os er morderen
22:50
Hvem vil være millionær?
23:40
Jarls Quizshow

TV 2 Zulu

TV 2 Zulu

I Dag onsdag 25. maj
19:35
Minkavlerne
20:00
Verdensmænd
20:40
Simon Talbot – Make Denmark great Again
22:05
Stormester UK
23:00
ZULU Open mic med Fuhlendorff

TV 2 Fri

TV 2 Fri

I Dag onsdag 25. maj
19:25
FRI banker på
20:05
FRI banker på
20:40
Sæt pris på Danmark
21:20
På tværs af Danmark
21:55
Krejlerkongen
22:35
Krejlerkongen
23:10
Værkstedet (UK)

TV 2 News

TV 2 News

I Dag onsdag 25. maj
19:20
Duellen: Morten Bødskov (S) debatterer med Peder Hvelplund (EL)
20:00
Nyheder, sport, vejr
21:00
Lippert
21:30
21:30 Nyhederne
22:00
22NEWS
22:30
News Night

Xee

Xee

Ingen TV-Tider pt.

Paramount Network

Paramount

Ingen TV-Tider pt.

Film

I Dag onsdag 25. maj

19:05
Paramount+ MOVIES
Life Itself

20:05
DR2
Manden med jernhjertet

21:00
6'eren
Fist Fight

21:00
Paramount+ MOVIES
Mara

21:00
TV3+
Jerry Maguire

21:40
Kanal 4
Before I Fall

22:00
TV3
Sleepless

22:35
Paramount+ MOVIES
Gully

23:10
6'eren
De satans chefer 2

23:45
*Kanal 5
The Losers

23:50
TV3+
Et spørgsmål om ære

23:55
TV3
The Bank Heist

23:55
Paramount+ MOVIES
It Comes At Night

torsdag 26. maj

01:25
Paramount+ MOVIES
Incendies

06:20
Paramount+ MOVIES
Drengen med det tikkende hjerte

07:25
Bien Maja på nye honningeventyr

07:45
Paramount+ MOVIES
Den 7nde dværg

09:11
Paramount+ MOVIES
The J Team

10:35
Paramount+ MOVIES
Mini-rensdyret Elliot

12:00
Paramount+ MOVIES
Sprutte

13:30
Paramount+ MOVIES
Skolens vampyr – Liar Liar Vampire

14:40
Paramount+ MOVIES
St. Trinian’s

16:15
Paramount+ MOVIES
Colette

18:05
Paramount+ MOVIES
Berlin Alexanderplatz

18:30
Balto – Det store vand

20:00
DR2
Dame, konge, es, spion

20:00
TV 2 Charlie
Far til fire på landet

20:40
TV 2
Olsen-banden ser rødt

21:00
TV3+
Top Gun

21:00
Paramount+ MOVIES
Bachelorette

22:00
6'eren
Lev om natten

22:05
TV3
Mordet i Orientekspressen

22:15
*Kanal 5
Gangster Squad

22:25
Paramount+ MOVIES
Avengement

23:00
DR2
Chaplin

23:20
TV3+
Jerry Maguire

23:50
Paramount+ MOVIES
Dark Skies

23:55
TV3 Max
Coast Guard: HMS Bounty Rescue

fredag 27. maj

01:20
*Kanal 5
Cop Out

01:20
Paramount+ MOVIES
Gully

02:40
Paramount+ MOVIES
It Comes At Night

04:10
Paramount+ MOVIES
Breach

06:00
Paramount+ MOVIES
Sprutte

07:30
Paramount+ MOVIES
Mini-rensdyret Elliot

08:55
Paramount+ MOVIES
Skolens vampyr – Liar Liar Vampire

10:00
Paramount+ MOVIES
PAW Patrol – Vovser i luften

10:45
Paramount+ MOVIES
Hey Arnold! – Hey Arnold: Junglefilmen

12:05
Paramount+ MOVIES
Justin og de tapre riddere

14:50
Paramount+ MOVIES
Sagnene om det skjulte tempel

15:55
Paramount+ MOVIES
Hysteria

Søg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   


Prøv C More med Britbox indhold til 0 kr. i 14 dage
Bestil her reklame-link

I samme kategori

Back to top button