TV-Nyt

Hvem skal i finalen i Europa League?

Europa League LogoSå er det retur semifinale tid i Europa League. De to hold der skal kæmpe om titlen som Europa League mestre 2018 skal findes, torsdag aften kl. 21:00.

I den ene Europa League-semifinale tager Atlético Madrid imod Arsenal i returkampen. Værterne er stærke hjemme, og de er svage favoritter mod gæsterne, der imidlertid jagter Champions League i næste sæson ved at vinde Europa League.

I den anden semifinale tager Salzburg imod Marseille. Østrigerne har været turneringens store overraskelse hidtil, men spørgsmålet er, om ikke det stærke sydfranske mandskab bliver for stor en mundfuld.

mandag 21. juni
Uruguay – Chile Gruppe A 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
I Dag tirsdag 22. juni
Argentina – Paraguay Gruppe A 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Tampa Bay – NY Islanders Stanley Cup -slutspil Semifinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
Padres – Dodgers Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
Padres – Dodgers Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
Golf Central
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
NHL Tonight
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Athletic Club – Barcelona 17. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
19:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
Twins – Reds Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kroatien – Skotland Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Tjekkiet – England Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
UEFA European Championship Studio
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Kroatien – Skotland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
Tjekkiet – England
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Tjekkiet – England
WWW.DIGITALT.TV Guide
EM Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
onsdag 23. juni
TV 2 Play
01:35
Orlando City – San Jose Earthquakes
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
03:00
Eastern conference finals
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:00
Bronzekamp
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
14:00
WTA 500 Bad Homburg Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
16:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
17:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
17:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
17:50
Slovakiet – Spanien
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
17:50
Slovakiet – Spanien
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
17:50
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Max
18:55
Erlangen – Flensburg – Handewitt
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
19:00
DM landevej Finale
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
20:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
Portugal – Frankrig
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Tyskland – Ungarn
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Portugal – Frankrig
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
torsdag 24. juni
TV 2 SportTV 2 Play
01:05
New England Revolution – New York Red Bulls
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
02:30
Western conference finals
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 500 Bad Homburg Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide

I samme kategori

Back to top button