TV-Programoversigt

TV Guide for Paramount Network

Paramount Network-kanalen når ud til 80 pct. af de danske tv-husstande gennem aftaler med YouSee, Stofa, Viasat, Boxer, Waoo, Canal Digital m.m. Se programoversigt for månedens tv-programmer på kanalen herunder.

TV Guide

Paramount Network programoversigt

Klik på programtitel for at læse programomtale.

Ingen TV-Tider pt.

Film

Film på Paramount Network programoversigt

Herunder kan du se en TV-Guide for kommende film på Xee. Husk du kan gemme til din egen kalender ved at trykke på kalenderikonet ud for det enkelte program.

fredag 30. oktober
23:00
30-10-2020 23:00:00 31-10-2020 01:20:00 Europe/Copenhagen Den sidste mohikaner

Dette episke eventyr udspiller sig i en vildmark, der er ramt af krig. Hawkeye er pioner og indianernes adopterede søn,

Paramount Network
Den sidste mohikaner
lørdag 31. oktober
01:20
31-10-2020 01:20:00 31-10-2020 03:40:00 Europe/Copenhagen xXx

En ekstremsportudøver, Xander Cage, rekrutteres til en særlig mission.

Paramount Network
xXx
10:30
31-10-2020 10:30:00 31-10-2020 13:00:00 Europe/Copenhagen Kate and Leopold

Kate McKay er en moderne kvindelig chef i New York, hvis ambition om at gøre karriere i den benhårde forretningsverden ikke efterlader meget tid til kærlighed.

Paramount Network
Kate and Leopold
18:55
31-10-2020 18:55:00 31-10-2020 20:55:00 Europe/Copenhagen Hysteria

I London i slutningen af det nittende århundrede har Dr. Dalrymple enorm succes med at kurere kvinder for hysteri.

Paramount Network
Hysteria
23:00
31-10-2020 23:00:00 01-11-2020 01:10:00 Europe/Copenhagen Ghostbusters II Paramount Network
Ghostbusters II
søndag 1. november
10:55
01-11-2020 10:55:00 01-11-2020 13:00:00 Europe/Copenhagen Hysteria

I London i slutningen af det nittende århundrede har Dr. Dalrymple enorm succes med at kurere kvinder for hysteri.

Paramount Network
Hysteria
18:50
01-11-2020 18:50:00 01-11-2020 21:00:00 Europe/Copenhagen Ghostbusters II Paramount Network
Ghostbusters II
onsdag 4. november
23:00
04-11-2020 23:00:00 05-11-2020 01:20:00 Europe/Copenhagen Den sidste mohikaner

Dette episke eventyr udspiller sig i en vildmark, der er ramt af krig. Hawkeye er pioner og indianernes adopterede søn,

Paramount Network
Den sidste mohikaner
fredag 6. november
23:00
06-11-2020 23:00:00 07-11-2020 00:50:00 Europe/Copenhagen Bachelorette

Efter at have ødelagt deres venindes bryllupskjole søger brudepigerne desperat efter en ny, men deres mission udarter sig til en festlig nat fyldt med sprut og stoffer.

Paramount Network
Bachelorette
lørdag 7. november
00:55
07-11-2020 00:55:00 07-11-2020 03:05:00 Europe/Copenhagen Ghostbusters II Paramount Network
Ghostbusters II
10:55
07-11-2020 10:55:00 07-11-2020 13:00:00 Europe/Copenhagen America’s Sweethearts

For den akavede, generte pige Kiki, er det at være den smukke megastjerne Gwens assistent ikke nogen dans på roser.

Paramount Network
America’s Sweethearts
19:00
07-11-2020 19:00:00 07-11-2020 20:50:00 Europe/Copenhagen My Boss’s Daughter

Da ambitiøse Tom Stansfield (Ashton Kutcher) får en invitation til sin gnavne chefs fornemme hjem, tror han fejlagtigt, det er for at komme på en vigtig date med chefens sexede datter (Tara Reid).

Paramount Network
My Boss’s Daughter
søndag 8. november
00:00
08-11-2020 00:00:00 08-11-2020 01:50:00 Europe/Copenhagen The Dictator

Forbudt og ucensureret, det du ikke så i biografen! Skaberne og stjernen bag Borat leverer denne chokerende komedie om det, der sker, når verdens værste diktator kommer til USA.

Paramount Network
The Dictator
18:55
08-11-2020 18:55:00 08-11-2020 21:00:00 Europe/Copenhagen America’s Sweethearts

For den akavede, generte pige Kiki, er det at være den smukke megastjerne Gwens assistent ikke nogen dans på roser.

Paramount Network
America’s Sweethearts

Vi har typisk programoversigt for en hel måned. Med forbehold for programændringer.

Sport

Sport på Paramount Network – TV-Guide


Søg


I Dag torsdag 29. oktober

21:00
Paramount Network
Venner – The One Without The Ski Trip

21:30
Paramount Network
Venner – The One With The Hypnosis Tape

22:00
Paramount Network
Venner – The One With The Tiny T-Shirt

22:30
Paramount Network
Venner – The One With The Dollhouse

23:00
Paramount Network
S.W.A.T. – Jack

fredag 30. oktober

00:00
Paramount Network
S.W.A.T. – Cash Flow

01:00
Paramount Network
Young, Dumb & Banged Up In The Sun – Episode 3

02:00
Paramount Network
Comedy Central Stand Up – Uden Grænser – Episode 2

02:30
Paramount Network
Most Ridiculous – Gadgets

03:00
Paramount Network
Workaholics – Gayborhood

03:25
Paramount Network
Detroiters – Mort Crim

03:45
Paramount Network
Catfish: The TV Show – Kaden & Adriana

04:30
Paramount Network
Teen Mom OG – Too Shady

05:15
Paramount Network
Corporate – Corporate Retreat

05:35
Paramount Network
Far på fuldtid – Far på charmeoffensiv

06:00
Paramount Network
Blaze og Monstermaskinerne – Truck-Spejdere

06:20
Paramount Network
Gurli Gris – Gurli Gris

06:25
Paramount Network
Gurli Gris – Gurli Gris

06:30
Paramount Network
Dora Udforskeren – Den store uvejrssky

06:50
Paramount Network
Top Wing – Vildmarksbjørn og Plaskedalens hemmelighed / Det store plaskedalsløb

07:15
Paramount Network
Butterbean’s Café – Vingekager! / Den perfekte picnic!

07:40
Paramount Network
Du og Blå løser gåder – En legeaftale med Magenta

08:00
Paramount Network
Paw Patrol – Ultimativ redning: Vovserne redder et sumpmonster / Ultimativ redning: Vovserne redder de skjulte gyldne kødben

08:25
Paramount Network
Alvin og de frække jordegern – Sherlock Jordegern

08:40
Paramount Network
Casagrande-familien – Karmakamæleon

Relaterede artikler

Back to top button