TV-Nyt

Hollandsk fodbold et år mere på TV 2 Sport

Nordic Entertainment Group (NENT) har tidligere meldt ud, at de havde sikret sig en række fodboldrettigheder, herunder den hollandske æresdivision i de nordiske lande.

Mens der blev vist kampe fra Æresdivision på Viaplay i Sverige og Norge, så har danske Viaplay kunder ikke kunne se disse. Nu viser det sig, at NENT i deres pressemeddelelse havde glemt at nævne,  at rettighederne til den hollandske Æresdivision først gælder fra 2019/20 sæsonen i Danmark. Det er således fortsat TV 2 Sport / TV 2 Play, der har rettighederne i denne sæson.

I Dag mandag 21. juni
Montreal – Vegas Stanley Cup -slutspil Semifinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
Golf Central
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
NHL Tonight
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne – Court 1 Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:30
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
14:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
Nordmakedonien – Holland Gruppe C 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
17:00
UEFA European Championship Studio
WWW.DIGITALT.TV Guide
Ukraine – Østrig Gruppe C 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
17:50
TBA – TBA
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
17:50
Ukraine – Østrig
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kvalificering til kvartfinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
18:00
Nordmakedonien – Holland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Finland – Belgien Gruppe B 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Rusland – Danmark Gruppe B 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
UEFA European Championship Studio
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kvalificering til kvartfinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Finland – Belgien
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
Rusland – Danmark
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Rusland – Danmark
WWW.DIGITALT.TV Guide
Uruguay – Chile Gruppe A 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
EM Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
tirsdag 22. juni
Argentina – Paraguay Gruppe A 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Tampa Bay – NY Islanders Stanley Cup -slutspil Semifinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
Padres – Dodgers Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
Padres – Dodgers Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
Golf Central
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
NHL Tonight
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Athletic Club – Barcelona 17. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
19:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
Twins – Reds Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kroatien – Skotland Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Tjekkiet – England Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
UEFA European Championship Studio
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Kroatien – Skotland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
TBA – TBA
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Tjekkiet – England
WWW.DIGITALT.TV Guide
EM Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
onsdag 23. juni
TV 2 Play
01:35
Orlando City – San Jose Earthquakes
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
03:00
Eastern conference finals
WWW.DIGITALT.TV Guide

Euro 2020 ViaplayReklamelink

I samme kategori

Back to top button