TV-Nyt

UEFA U21 EM TV -Guide – Se hvordan Danmark klarer sig på DR

U/21 Europamesterskaberne i fodbold 2019 er i gang og mandag aften er det Danmarks første kamp i turneringen i kamp mod Tyskland.

U21 EM er den 22. udgave af europamesterskaberne for U-21-landshold. Slutrunden skal afholdes 16. – 30. juni 2019 i Bologna, Cesena, Reggio Emilia og Udine i Italien, samt i San Marino. DR sender turneringen på deres kanaler.

UEFA U21 EM – TV Guide

I Dag tirsdag 22. juni
Golf Central
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
NHL Tonight
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Athletic Club – Barcelona 17. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
19:00
Semifinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
Twins – Reds Baseball
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kroatien – Skotland Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
Tjekkiet – England Gruppe D 3. runde
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
UEFA European Championship Studio
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Kroatien – Skotland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
Tjekkiet – England
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Tjekkiet – England
WWW.DIGITALT.TV Guide
EM Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
onsdag 23. juni
TV 2 Play
01:35
Orlando City – San Jose Earthquakes
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
03:00
Eastern conference finals
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
13:00
Bronzekamp
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
14:00
WTA 500 Bad Homburg Indledende runder
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
16:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
17:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
17:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
17:50
Slovakiet – Spanien
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
17:50
Slovakiet – Spanien
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
17:50
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Max
18:55
Erlangen – Flensburg – Handewitt
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
19:00
DM landevej Finale
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
20:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
20:00
Sverige – Polen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD på V Sport Ultra HD
20:50
Portugal – Frankrig
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR2
20:50
Tyskland – Ungarn
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1
21:00
Portugal – Frankrig
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+
23:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
torsdag 24. juni
TV 2 SportTV 2 Play
01:05
New England Revolution – New York Red Bulls
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
02:30
Western conference finals
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 Sport
09:00
UEFA European Championship Goalshow
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Sport XTV 2 Play
12:00
ATP 250 Eastbourne Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
12:00
WTA 500 Bad Homburg Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
12:00
WTA 550 Eastbourne Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
V Sport Golf
12:30
BMW International Open – Day 1
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
13:30
ATP 250 Mallorca Kvartfinaler
WWW.DIGITALT.TV Guide
V Sport Golf
18:00
KPMG Women’s PGA Championship – Day 1
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 Play
18:00
WTA 550 Eastbourne Kvartfinale
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV 2 SportTV 2 Play
18:30
Tour de France Holdpræsentation
WWW.DIGITALT.TV Guide

Euro 2020 ViaplayReklamelink

I samme kategori

Back to top button