Re:Problemer med at se kodet kanaler

#62551

nomaden sagde
Min kærste har en Humax BXR-HD+ T2, 500GB harddisk som driller når vi ser de kodet boxer kanalerblack-eye.

Den kan vise kanalen men så begynder den at skrive ingen adgang og at det kan tage 1 time inden der kommer billede på står der i teksten, så kan der gå 2 minutter så er der billede igen og efter 2 minutter går den i sort igen sådan kan den køre længeblack-eye.Jeg har prøvet at lade den køre i 1 dag men den gør det igen dagen efter. Jeg tror at når de skifter koder kan kortet ikke følge med men hvad gør vi. Jeg har selv boxer og det køre bare men det er en Dillog DT-455 mpeg 4.

Er der nogle der har afaring med det.

Det er desværre en software fejl, som pt. ikke er løst. Vi har lige nu ikke nogen dato på hvornår softwaren er klar. Du kan prøve at nulstille modtageren hvilket har hjulpet nogle kunder.

 

Max Nordic
Support 

Back to top button
Close

Adblocker registreret

Kære besøgende, DIGITALT.TV er et énmandsforetagende, der er afhængigt af reklameindtægter for at kunne fortsætte driften. Jeg beder dig venligst om at deaktivere din Adblocker på denne side. Uden reklameindtægterne har jeg desværre ikke mulighed for at holde siden kørende. På forhånd tak for din forståelse og støtte. Webredaktør Bo Kjærgaard