Så sker det endelig, det udsatte OL 2020 finder sted i Tokyo med officiel åbning 23. juli og kører frem til den 8. august. Så selv om OL reelt foregår i 2021 på grund af udsættelsen, så hedder det officielt stadig OL 2020. Rettighederne er delt mellem Discovery Networks og DR.
Bemærk at de første sportsgrene bliver skudt i gang 21. juli 2021, som er to dage før åbningsceremonien.
Herunder kan du læse nærmere om dækningen af OL 2020 på TV og Streaming hos DR og Discovery.
Annonce - artiklen forsætter nedenunder
OL 2021 TV – Hvornår på dagen er der live sport?
Tidsforskellen er 7 timer mellem Japan og Danmark, så nat, formiddag og eftermiddag dansk tid, er der hvor der er live sport.
OL – udvalgte datoer
Atletik: 30. juli – 8. august, 100m finale Herrer 1. aug.
Badminton: 24. juli – 2. august
Banecykling: 2. – 8. august
Cykling, landevej: 24. juli linjeløb herrer, 25. linjeløb damer og 28. enkeltstart
Håndbold Danmark – Japan: 24. juli kl. 14:30
Håndbold Danmark – Egypten: 26 juli kl. 07:15
Håndbold Danmark – Bahrain: 28. juli kl. 02:00
Håndbold Danmark – Portugal: 30. juli kl. 12:30
Håndbold Danmark – Sverige: 1. aug. 14:30
Kano og kajak: 2. – 7. august 2021
Roning: 23. – 30. juli 2021
Sejlsport: 25. juli – 4. august 2021
Svømning: – 24. juli – 1. august 2021
Stream hele OL på Discovery+
Discovery Networks er hovedrettighedshaveren til Sommer OL her i 2021, og de dækker det hele på Discovery+ streamingtjenesten. Så med et abonnement kan du vælge og vrage mellem alle OL discipliner, uden at tænke på om du skal over på DR kanaler eller Kanal 5 / Eurosport osv. Du kan også streame OL indhold på Eurosport Player.
OL 2020 med YouSee?
Eftersom Discovery Networks tv-kanaler ikke er at finde hos YouSee / YouTV, så er streaming også den oplagte vej, såfremt du har YouSee som tv-udbyder. Ellers må du nøjes med det du kan se på DR.
Sådan er OL fordelt mellem DR og Discovery
Eftersom OL rettighederne er delt mellem DR og Discovery Networks, så kan du altså ikke se en del af OL sporten direkte på public service tv gennem DR. DR har håndbold, badminton og sejlsport som nogle af de væsentlig OL discipliner med særlig dansk medajle interesse.
Hos Discovery Network er det landevejs og banecykling og svømning, der er nogle af væsentlige sportsgrene med danske interesse.
Det viser DR fra OL
Ceremonier
Atletik
Sejlsport
Badminton
Fodbold (kvinder)
Håndbold (dansk deltagelse + semifinale og finale)
Dressur
Gymnastik
Skydning
Bordtennis
Bueskydning
Kano/Kajak
Volley
Boksning
Synkron svømning
BMX
Brydning
Vægtløftning
Karate
Traithlon
Baseball/Softball
Vandpolo
Ridesport – spring
Rytmisk sportsgymnastik
Moderne femkamp
Det viser Discovery fra OL
Landevejscykling
Banecykling
Svømning
Golf
Tennis
Håndbold (alle kampe uden dansk deltagelse)
Fodbold (mænd)
Udspring
Beach volley
Roning
Klatring
Basketball
Mountainbike
Basketball 3×3
Skateboard
Kano – slalom
Hockey
Taekwondo
Trampolin
Surfing
Rugby
Fægtning
Military
Judo
Brydning
Kan man se OL sporten som ikke vises på DR på Nabolandskanaler? Også i Sverige og Norge har Discovery Networks OL tv-rettighederne, så har du ikke adgang til Discoverys kanaler / ønsker at købe Discovery+, så skal du kigge mod tyske ARD/ZDF, hvis du adgang til disse.
Sådan dækker DR OL i Tokyo
DR benytter sine flow tv kanaler DR1 og DR2 til deres OL dækning.
Desuden kan du streame OL indholdet DR har rettighederne til på DRTV. Der laves også tre dedikerede OL-kanaler på DR’s streamingtjeneste DRTV.
Den primære OL-kanal på DRTV viser OL døgnet rundt. I løbet af konkurrencedagen vil den zoome ind på de steder, hvor der kæmpes om guld, og så vil den sende det bedste fra dagen, når Tokyo er gået i seng, og vi venter på, at de næste konkurrencer begynder.
De to andre OL-kanaler fokuserer på de store dramaer og følelser, når der kæmpes om guld, sølv og bronze i en række forskellige discipliner, vi normalt ikke stifter så meget bekendtskab med.
Tina Müller bliver gennemgående vært for DR’s dækning af OL fra DR’s studie på tagterrassen af Experimentarium. DR får OL-studie på toppen af Experimentarium (Foto: Bjarne Bergius Hermansen)
DR OL Studie og værter
DR har etableret et OL-studie på Experimentariums tagterrasse. I OL -studiet er Tina Müller gennemgående vært. Hun samler hver aften på DR1 op på OL -dagen og tager seerne med gennem de største begivenheder. I dagtimerne er Ulla Essendrop og Mette Bluhme Rieck de faste OL -guider i studiet på tagterrassen.
DR1 sender fra OL-døgnet begynder, til det slutter. Fra OL-studiet på tagterrassen går det løs hele dagen fra klokken 8.00 til klokken 18.30. Mellem konkurrencerne samles der op på resultaterne, og fra klokken 15.30 til klokken 18.30 er der nedklip fra dagens højdepunkter.
Et primetime-magasin på DR1 på en time fra klokken 20.00 til klokken 21.00 med de vigtigste OL-nyheder runder dagen af.
På DR2 er der også liveudsendelser om natten, når der er vigtige konkurrencer, der afvikles samtidig.
På tv er DR ’s hold i Tokyo kommentatorerne Henrik Liniger, Jan Harkamp og Frederik Lindved, som har selskab af medkommentatorerne Lars Krogh Jeppesen, Christian Munk Petersen og Hans-Kristian Vittinghus.
Fra Tokyo hjælper Kim Bildsøe Lassen, Josefine Høgh, Lotte Friis og Kristian Mosbæk værterne hjemme i studiet med at tage seerne i hånden gennem OL -døgnets begivenheder.
På radio kommer P3 til at dække OL intensivt fra klokken 6.00 til klokken 15.00.
Sådan dækker Discovery Networks OL i Tokyo
Discovery Networks benytter Kanal 5 og streamingtjenesten Discovery+ som deres hovedkanaler for dækningen af OL. Du kan også se OL på Eurosport 1/2. TV-udbyderen Allente har ekstra Eurosport kanaler . Som tidligere nævnt så sendes alt fra OL på Discovery+, da Discovery Networks har rettighederne til det hele på streaming.
Line Baun Danielsen og Simon Egeskov Foto: Per Arnesen/Discovery Danmark
På værtssiden har Discovery blandt andre sikret sig Line Baun Danielsen, der danner værtspar med Simon Egeskov. De bliver serviceret af Discoverys udsendte reporter i Tokyo, Peter Falktoft, der med sit unikke blik for den gode historie og sin journalistiske snilde skal finde de bedste alternative vinkler.
Værts- og kommentatorholdet tæller også velkendte navne som Zak Egholm, Mette Cornelius, Caroline Eiersø, Kasper Marker, Kian Fonoudi og Casper Høygaard.
Discovery Networks eksperter/værter
Rolle
Line Baun Danielsen
Vært
Kasper Marker
Vært
Zak Egholm
Vært
Mette Cornelius
Vært
Simon Egeskov
Vært
Kian Fonoudi
Vært
Caroline Eiersø
Vært
Thomas Bay
Cykling
Brian Holm
Cykling
Trine Schmidt
Cykling
Casper Høygård
Svømning
Sarah Bro
Svømning
Søren Hansen
Golf
Michael Mortensen
Tennis
Anders Haahr Rasmussen
Tennis
Peter Piil
Håndbold
Rikke Hørlykke
Håndbold
Jesper Nøddesbo
Håndbold
Søren Herskind
Håndbold
Kristian Kristensen
Håndbold
Christina Krogshede
Håndbold
Peter Falktoft
I Japan
OL TV Streaming Guide
Opdateres løbende, men med forbehold for ændringer. Der er både direkte og forskudt OL på DR. Det er på DR kanaler markeret med programteksten direkte.
OL 2020 Kalender
Softball
21.07 02:00
21.07 10:00
Fodbold
21.07 09:30
21.07 14:30
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 10:30
21.07 15:30
Softball
21.07 02:00
21.07 10:00
Fodbold
21.07 09:30
21.07 14:30
Roning
21.07 01:30
21.07 05:30
Bueskydning
21.07 02:00
21.07 04:00
Bueskydning
21.07 06:00
21.07 08:00
Åbningsceremoni
21.07 13:00
21.07 17:00
Roning
21.07 01:30
21.07 05:30
Skydning
21.07 01:30
21.07 09:30
🥇🥈🥉
Badminton
21.07 02:00
21.07 08:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Fægtning
21.07 02:00
21.07 09:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Bordtennis
21.07 02:00
21.07 06:00
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 05:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Vægtløftning
21.07 02:50
21.07 04:50
Redskabsgymnastik
21.07 03:00
21.07 05:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Softball
21.07 03:00
21.07 09:00
Taekwondo
21.07 03:00
21.07 10:00
3x3 Basketball
21.07 03:15
21.07 05:15
Boksning
21.07 04:00
21.07 08:00
Cykling Landevej
21.07 04:00
21.07 11:00
🥇🥈🥉
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Vægtløftning
21.07 06:50
21.07 08:50
🥇🥈🥉
3x3 Basketball
21.07 07:00
21.07 09:00
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Bueskydning
21.07 07:15
21.07 10:15
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Bordtennis
21.07 07:15
21.07 10:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Redskabsgymnastik
21.07 07:30
21.07 09:30
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Fodbold
21.07 09:30
21.07 14:30
Boksning
21.07 10:00
21.07 14:00
Ridning
21.07 10:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
3x3 Basketball
21.07 10:30
21.07 12:30
Fodbold
21.07 10:30
21.07 15:30
Badminton
21.07 11:00
21.07 15:00
Fægtning
21.07 11:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Taekwondo
21.07 12:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Redskabsgymnastik
21.07 12:30
21.07 14:30
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Bordtennis
21.07 12:30
21.07 15:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Softball
21.07 13:00
21.07 15:00
3x3 Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Surfing
21.07 00:00
21.07 09:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Fægtning
21.07 02:00
21.07 09:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Roning
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Skateboarding
21.07 02:00
21.07 07:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 04:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Redskabsgymnastik
21.07 03:00
21.07 07:00
Badminton
21.07 03:00
21.07 09:00
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Softball
21.07 03:00
21.07 09:00
Bordtennis
21.07 03:00
21.07 05:00
Taekwondo
21.07 03:00
21.07 10:00
Vandpolo
21.07 03:00
21.07 06:00
3x3 Basketball
21.07 03:15
21.07 05:15
Svømning
21.07 03:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 08:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Vægtløftning
21.07 04:50
21.07 06:50
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Kano Slalom
21.07 06:00
21.07 10:00
Cykling Landevej
21.07 06:00
21.07 11:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Bueskydning
21.07 06:45
21.07 10:45
🥇🥈🥉
3x3 Basketball
21.07 07:00
21.07 09:00
Bordtennis
21.07 07:00
21.07 11:00
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Udspring
21.07 08:00
21.07 09:00
🥇🥈🥉
Redskabsgymnastik
21.07 08:10
21.07 12:10
Vægtløftning
21.07 08:50
21.07 10:50
🥇🥈🥉
Fodbold
21.07 09:30
21.07 14:30
Boksning
21.07 10:00
21.07 14:00
Ridning
21.07 10:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
3x3 Basketball
21.07 10:30
21.07 12:30
Fodbold
21.07 10:30
21.07 15:30
Badminton
21.07 11:00
21.07 15:00
Fægtning
21.07 11:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Taekwondo
21.07 12:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Vægtløftning
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Softball
21.07 13:00
21.07 15:00
Bordtennis
21.07 13:00
21.07 15:00
Redskabsgymnastik
21.07 13:20
21.07 15:20
3x3 Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Triathlon
21.07 23:30
21.07 01:30
🥇🥈🥉
Surfing
21.07 00:00
21.07 10:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Fægtning
21.07 02:00
21.07 09:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Roning
21.07 02:00
21.07 04:00
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Skateboarding
21.07 02:00
21.07 07:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 04:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Badminton
21.07 03:00
21.07 09:00
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Softball
21.07 03:00
21.07 09:00
Bordtennis
21.07 03:00
21.07 06:00
Taekwondo
21.07 03:00
21.07 10:00
3x3 Basketball
21.07 03:15
21.07 05:15
Svømning
21.07 03:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 08:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Bueskydning
21.07 06:45
21.07 10:45
🥇🥈🥉
Vægtløftning
21.07 06:50
21.07 08:50
3x3 Basketball
21.07 07:00
21.07 09:00
Kano Slalom
21.07 07:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Bordtennis
21.07 07:30
21.07 10:30
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Cykling Mountain Bike
21.07 08:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Udspring
21.07 08:00
21.07 09:00
🥇🥈🥉
Rugby
21.07 09:30
21.07 12:30
Boksning
21.07 10:00
21.07 14:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
3x3 Basketball
21.07 10:30
21.07 12:30
Badminton
21.07 11:00
21.07 15:00
Fægtning
21.07 11:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Redskabsgymnastik
21.07 12:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 12:00
21.07 16:00
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Taekwondo
21.07 12:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Vægtløftning
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Softball
21.07 13:00
21.07 15:00
Bordtennis
21.07 13:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
3x3 Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Triathlon
21.07 23:30
21.07 02:30
🥇🥈🥉
Surfing
21.07 00:00
21.07 07:00
Roning
21.07 01:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 06:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Badminton
21.07 03:00
21.07 09:00
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Bordtennis
21.07 03:00
21.07 06:00
Taekwondo
21.07 03:00
21.07 10:00
Vandpolo
21.07 03:00
21.07 06:00
Svømning
21.07 03:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 08:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Fægtning
21.07 04:25
21.07 08:25
Vægtløftning
21.07 04:50
21.07 06:50
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Softball
21.07 06:00
21.07 08:00
🥉
3x3 Basketball
21.07 06:30
21.07 08:30
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Kano Slalom
21.07 07:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Bordtennis
21.07 07:30
21.07 10:30
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Cykling Mountain Bike
21.07 08:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Udspring
21.07 08:00
21.07 09:00
🥇🥈🥉
Vægtløftning
21.07 08:50
21.07 10:50
🥇🥈🥉
Bueskydning
21.07 09:00
21.07 13:00
Rugby
21.07 09:30
21.07 12:30
3x3 Basketball
21.07 10:00
21.07 12:00
Boksning
21.07 10:00
21.07 14:00
Ridning
21.07 10:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
Badminton
21.07 11:00
21.07 15:00
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Fægtning
21.07 11:30
21.07 13:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Taekwondo
21.07 12:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Bordtennis
21.07 12:30
21.07 15:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Redskabsgymnastik
21.07 12:45
21.07 14:45
🥇🥈🥉
Vægtløftning
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Softball
21.07 13:00
21.07 15:00
🥇🥈
3x3 Basketball
21.07 13:30
21.07 15:30
Fodbold
21.07 13:30
21.07 15:30
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Surfing
21.07 01:00
21.07 05:00
🥇🥈🥉
Roning
21.07 01:30
21.07 04:30
🥇🥈🥉
Badminton
21.07 02:00
21.07 08:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 05:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 09:00
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 06:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Fægtning
21.07 03:00
21.07 08:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Bordtennis
21.07 03:00
21.07 06:00
Svømning
21.07 03:30
21.07 06:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 08:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Cykling Landevej
21.07 04:30
21.07 10:30
🥇🥈🥉
Baseball
21.07 05:00
21.07 08:00
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Kano Slalom
21.07 06:00
21.07 10:00
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Vægtløftning
21.07 06:50
21.07 08:50
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Udspring
21.07 08:00
21.07 09:00
🥇🥈🥉
Bordtennis
21.07 08:00
21.07 11:00
Bueskydning
21.07 09:00
21.07 12:00
Rugby
21.07 09:30
21.07 11:30
🥇🥈🥉
3x3 Basketball
21.07 10:00
21.07 12:00
Boksning
21.07 10:00
21.07 14:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 15:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
Ridning
21.07 10:30
21.07 14:30
🥇🥈🥉
Fodbold
21.07 10:30
21.07 15:30
Badminton
21.07 11:00
21.07 15:00
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Fægtning
21.07 11:30
21.07 13:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Redskabsgymnastik
21.07 12:15
21.07 15:15
🥇🥈🥉
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Vægtløftning
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Bordtennis
21.07 13:00
21.07 15:00
3x3 Basketball
21.07 13:45
21.07 16:45
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Golf
21.07 00:30
21.07 08:30
Roning
21.07 01:30
21.07 04:30
🥇🥈🥉
Badminton
21.07 02:00
21.07 08:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 05:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Skydning
21.07 02:00
21.07 06:00
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 06:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Cykling BMX Racing
21.07 03:00
21.07 05:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Vandpolo
21.07 03:00
21.07 06:00
Svømning
21.07 03:30
21.07 06:30
🥇🥈🥉
Fægtning
21.07 03:50
21.07 09:50
Boksning
21.07 04:00
21.07 07:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Bordtennis
21.07 04:00
21.07 06:00
Tennis
21.07 04:00
21.07 13:00
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Kano Slalom
21.07 07:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Bordtennis
21.07 08:00
21.07 10:00
Bueskydning
21.07 09:00
21.07 12:00
Rugby
21.07 09:30
21.07 12:30
Badminton
21.07 10:00
21.07 15:00
Boksning
21.07 10:00
21.07 13:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Fægtning
21.07 11:30
21.07 14:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Baseball
21.07 12:00
21.07 15:00
Hockey
21.07 12:00
21.07 16:00
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Redskabsgymnastik
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Bordtennis
21.07 13:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Golf
21.07 00:30
21.07 08:30
Ridning
21.07 01:30
21.07 03:30
Roning
21.07 01:45
21.07 03:45
🥇🥈🥉
Atletik
21.07 02:00
21.07 06:00
Badminton
21.07 02:00
21.07 06:00
🥉
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 05:00
Boksning
21.07 02:00
21.07 05:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Judo
21.07 02:00
21.07 05:00
🥇🥈🥉
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 08:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 04:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Cykling BMX Racing
21.07 03:00
21.07 05:00
🥇🥈🥉
Fægtning
21.07 03:00
21.07 08:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Svømning
21.07 03:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 07:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Baseball
21.07 05:00
21.07 08:00
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
Tennis
21.07 05:00
21.07 13:00
🥉
Tennis
21.07 05:00
21.07 13:00
🥇🥈
Trampolin
21.07 06:00
21.07 08:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Kano Slalom
21.07 07:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Bueskydning
21.07 07:45
21.07 10:45
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Udspring
21.07 08:00
21.07 10:00
Badminton
21.07 08:30
21.07 14:30
🥇🥈
Rugby
21.07 09:30
21.07 12:30
Boksning
21.07 10:00
21.07 13:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 13:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
Ridning
21.07 10:30
21.07 13:30
Fodbold
21.07 11:00
21.07 14:00
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Fægtning
21.07 11:30
21.07 13:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Atletik
21.07 12:00
21.07 14:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.07 12:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 12:00
21.07 15:00
Hockey
21.07 12:00
21.07 16:00
Svømning
21.07 12:00
21.07 14:00
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Fodbold
21.07 13:00
21.07 16:00
Bordtennis
21.07 13:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Golf
21.07 00:30
21.07 08:30
Triathlon
21.07 00:30
21.07 02:30
🥇🥈🥉
Ridning
21.07 01:30
21.07 03:30
Atletik
21.07 02:00
21.07 05:00
Badminton
21.07 02:00
21.07 09:00
Beach Volleyball
21.07 02:00
21.07 05:00
Håndbold
21.07 02:00
21.07 06:00
Rugby
21.07 02:00
21.07 05:00
Skydning
21.07 02:00
21.07 08:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.07 02:00
21.07 06:00
Bueskydning
21.07 02:30
21.07 04:30
Hockey
21.07 02:30
21.07 06:30
Basketball
21.07 03:00
21.07 05:00
Fægtning
21.07 03:00
21.07 08:00
Hockey
21.07 03:00
21.07 07:00
Vandpolo
21.07 03:00
21.07 06:00
Cykling BMX Freestyle
21.07 03:10
21.07 05:10
Svømning
21.07 03:30
21.07 05:30
🥇🥈🥉
Atletik
21.07 04:00
21.07 06:00
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 04:00
21.07 07:00
Judo
21.07 04:00
21.07 08:00
Vægtløftning
21.07 04:50
21.07 06:50
Baseball
21.07 05:00
21.07 08:00
Sejlsport
21.07 05:00
21.07 11:00
🥇🥈🥉
Skydning
21.07 05:00
21.07 10:00
🥇🥈🥉
Tennis
21.07 05:00
21.07 13:00
🥉
Tennis
21.07 05:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Trampolin
21.07 06:00
21.07 08:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 06:40
21.07 08:40
Vandpolo
21.07 07:00
21.07 10:00
Håndbold
21.07 07:15
21.07 11:15
Volleyball
21.07 07:20
21.07 11:20
Bueskydning
21.07 07:45
21.07 10:45
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 08:00
21.07 11:00
Udspring
21.07 08:00
21.07 09:00
Vægtløftning
21.07 08:50
21.07 10:50
🥇🥈🥉
Rugby
21.07 09:30
21.07 11:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.07 10:00
21.07 13:00
Fodbold
21.07 10:00
21.07 13:00
Judo
21.07 10:00
21.07 13:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.07 10:20
21.07 12:20
Badminton
21.07 11:00
21.07 16:00
🥇🥈🥉
Fodbold
21.07 11:00
21.07 14:00
Vandpolo
21.07 11:20
21.07 14:20
Fægtning
21.07 11:30
21.07 13:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.07 11:30
21.07 15:30
Atletik
21.07 12:00
21.07 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.07 12:00
21.07 15:00
Fodbold
21.07 12:00
21.07 15:00
Håndbold
21.07 12:30
21.07 16:30
Volleyball
21.07 12:40
21.07 16:40
Vægtløftning
21.07 12:50
21.07 14:50
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.07 13:00
21.07 16:00
Fodbold
21.07 13:00
21.07 16:00
Basketball
21.07 14:00
21.07 16:00
Golf
21.08 00:30
21.08 09:30
🥇🥈🥉
Ridning
21.08 00:45
21.08 03:45
Skydning
21.08 01:30
21.08 06:30
Beach Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Fægtning
21.08 02:00
21.08 09:00
Håndbold
21.08 02:00
21.08 06:00
Volleyball
21.08 02:00
21.08 06:00
Atletik
21.08 02:10
21.08 05:10
🥇🥈🥉
Hockey
21.08 02:30
21.08 06:30
Basketball
21.08 03:00
21.08 05:00
Bordtennis
21.08 03:00
21.08 06:00
Cykling BMX Freestyle
21.08 03:10
21.08 06:10
🥇🥈🥉
Svømning
21.08 03:30
21.08 05:30
🥇🥈🥉
Boksning
21.08 04:00
21.08 07:00
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
Baseball
21.08 05:00
21.08 08:00
Sejlsport
21.08 05:00
21.08 11:00
🥇🥈🥉
Tennis
21.08 05:00
21.08 13:00
🥇🥈🥉
Badminton
21.08 06:00
21.08 09:00
Beach Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Basketball
21.08 06:40
21.08 08:40
Vægtløftning
21.08 06:50
21.08 08:50
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Håndbold
21.08 07:15
21.08 11:15
Volleyball
21.08 07:20
21.08 11:20
Bordtennis
21.08 07:30
21.08 10:30
Udspring
21.08 08:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Redskabsgymnastik
21.08 10:00
21.08 13:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 10:00
21.08 12:00
Boksning
21.08 10:00
21.08 13:00
Basketball
21.08 10:20
21.08 12:20
Brydning
21.08 11:15
21.08 12:15
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Fægtning
21.08 11:30
21.08 14:30
🥇🥈🥉
Hockey
21.08 11:30
21.08 15:30
Atletik
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 15:00
Håndbold
21.08 12:30
21.08 16:30
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
Volleyball
21.08 12:40
21.08 16:40
Vægtløftning
21.08 12:50
21.08 14:50
🥇🥈🥉
Badminton
21.08 13:30
21.08 15:30
🥇🥈🥉
Basketball
21.08 14:00
21.08 16:00
Beach Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Skydning
21.08 01:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Atletik
21.08 02:00
21.08 05:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Håndbold
21.08 02:00
21.08 06:00
Volleyball
21.08 02:00
21.08 06:00
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 06:30
Hockey
21.08 02:30
21.08 06:30
Basketball
21.08 03:00
21.08 05:00
Bordtennis
21.08 03:00
21.08 06:00
Vandpolo
21.08 03:00
21.08 06:00
Vandpolo
21.08 03:20
21.08 06:20
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Vægtløftning
21.08 04:50
21.08 06:50
Baseball
21.08 05:00
21.08 08:00
Sejlsport
21.08 05:00
21.08 11:00
🥇🥈🥉
Badminton
21.08 06:00
21.08 08:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Basketball
21.08 06:40
21.08 08:40
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Håndbold
21.08 07:15
21.08 11:15
Volleyball
21.08 07:20
21.08 11:20
Bordtennis
21.08 07:30
21.08 10:30
Udspring
21.08 08:00
21.08 10:00
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Vægtløftning
21.08 08:50
21.08 10:50
🥇🥈🥉
Redskabsgymnastik
21.08 10:00
21.08 13:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 10:00
21.08 12:00
Ridning
21.08 10:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Fodbold
21.08 10:00
21.08 13:00
Basketball
21.08 10:20
21.08 12:20
Brydning
21.08 11:15
21.08 15:15
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Hockey
21.08 11:30
21.08 15:30
Atletik
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 15:00
Synkronsvømning
21.08 12:30
21.08 14:30
Håndbold
21.08 12:30
21.08 16:30
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
Volleyball
21.08 12:40
21.08 16:40
Vægtløftning
21.08 12:50
21.08 14:50
🥇🥈🥉
Badminton
21.08 13:00
21.08 16:00
🥇🥈🥉
Fodbold
21.08 13:00
21.08 16:00
Basketball
21.08 14:00
21.08 16:00
Beach Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Atletik
21.08 02:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 06:30
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 02:30
21.08 04:30
Volleyball
21.08 02:30
21.08 04:30
Basketball
21.08 03:00
21.08 05:00
Udspring
21.08 03:00
21.08 05:00
Bordtennis
21.08 03:00
21.08 06:00
Hockey
21.08 03:30
21.08 05:30
Boksning
21.08 04:00
21.08 07:00
🥇🥈🥉
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Håndbold
21.08 06:15
21.08 08:15
Basketball
21.08 06:40
21.08 08:40
Vægtløftning
21.08 06:50
21.08 08:50
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Sejlsport
21.08 07:30
21.08 09:30
🥇🥈🥉
Bordtennis
21.08 07:30
21.08 10:30
Udspring
21.08 08:00
21.08 10:00
🥇🥈🥉
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Redskabsgymnastik
21.08 10:00
21.08 12:00
🥇🥈🥉
Boksning
21.08 10:00
21.08 13:00
🥇🥈🥉
Fodbold
21.08 10:00
21.08 13:00
Håndbold
21.08 10:00
21.08 12:00
Klatring
21.08 10:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 10:00
21.08 12:00
Basketball
21.08 10:20
21.08 12:20
Brydning
21.08 11:15
21.08 15:15
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Atletik
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 15:00
Ridning
21.08 12:00
21.08 16:00
Hockey
21.08 12:00
21.08 14:00
Synkronsvømning
21.08 12:30
21.08 14:30
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
Vægtløftning
21.08 12:50
21.08 14:50
🥇🥈🥉
Fodbold
21.08 13:00
21.08 16:00
Håndbold
21.08 13:45
21.08 15:45
Basketball
21.08 14:00
21.08 16:00
Beach Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 14:30
21.08 16:30
Marathon Svømning
21.08 23:30
21.08 02:30
🥇🥈🥉
Golf
21.08 00:30
21.08 08:30
Atletik
21.08 02:00
21.08 05:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Skateboarding
21.08 02:00
21.08 07:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 05:30
Håndbold
21.08 02:30
21.08 04:30
Basketball
21.08 03:00
21.08 05:00
Bordtennis
21.08 03:00
21.08 06:00
Hockey
21.08 03:30
21.08 05:30
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 05:00
21.08 08:00
Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Håndbold
21.08 06:15
21.08 08:15
Basketball
21.08 06:40
21.08 08:40
Vægtløftning
21.08 06:50
21.08 08:50
Boksning
21.08 07:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Sejlsport
21.08 07:30
21.08 09:30
🥇🥈🥉
Bordtennis
21.08 07:30
21.08 10:30
Udspring
21.08 08:00
21.08 10:00
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 12:30
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 10:00
21.08 12:00
Klatring
21.08 10:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 10:00
21.08 12:00
Basketball
21.08 10:20
21.08 12:20
Brydning
21.08 11:15
21.08 15:15
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Atletik
21.08 11:30
21.08 15:30
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 15:00
Ridning
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Hockey
21.08 12:00
21.08 14:00
Synkronsvømning
21.08 12:30
21.08 14:30
🥇🥈🥉
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
Vægtløftning
21.08 12:50
21.08 14:50
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 13:45
21.08 15:45
Basketball
21.08 14:00
21.08 16:00
Beach Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 14:30
21.08 16:30
Marathon Svømning
21.08 23:30
21.08 02:30
🥇🥈🥉
Golf
21.08 00:30
21.08 08:30
Atletik
21.08 02:00
21.08 08:00
🥇🥈🥉
Beach Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
Skateboarding
21.08 02:00
21.08 07:00
🥇🥈🥉
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 06:30
🥇🥈🥉
Udspring
21.08 03:00
21.08 05:00
Karate
21.08 03:00
21.08 08:00
Hockey
21.08 03:30
21.08 05:30
🥉
Bordtennis
21.08 04:00
21.08 07:00
🥉
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
Moderne Femkamp
21.08 06:00
21.08 12:00
Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Basketball
21.08 06:15
21.08 08:15
Boksning
21.08 07:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Udspring
21.08 08:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Atletik
21.08 09:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Fodbold
21.08 10:00
21.08 13:00
🥉
Håndbold
21.08 10:00
21.08 12:00
Karate
21.08 10:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Klatring
21.08 10:30
21.08 15:30
🥇🥈🥉
Brydning
21.08 11:15
21.08 15:15
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Atletik
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 15:00
Hockey
21.08 12:00
21.08 14:00
🥇🥈
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
🥇🥈
Basketball
21.08 13:00
21.08 15:00
Beach Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Håndbold
21.08 14:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Atletik
21.08 22:30
21.08 02:30
🥇🥈🥉
Golf
21.08 00:30
21.08 08:30
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 04:30
Beach Volleyball
21.08 03:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Karate
21.08 03:00
21.08 08:00
Rytmisk Sportsgymnastik
21.08 03:20
21.08 06:20
Hockey
21.08 03:30
21.08 05:30
🥉
Fodbold
21.08 04:00
21.08 07:00
🥇🥈
Bordtennis
21.08 04:00
21.08 07:00
🥉
Brydning
21.08 04:00
21.08 06:00
Volleyball
21.08 06:00
21.08 08:00
Basketball
21.08 06:40
21.08 08:40
Boksning
21.08 07:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 07:00
21.08 10:00
Moderne Femkamp
21.08 07:30
21.08 13:30
🥇🥈🥉
Rytmisk Sportsgymnastik
21.08 07:50
21.08 10:50
Udspring
21.08 08:00
21.08 10:00
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 12:30
🥇🥈🥉
Atletik
21.08 09:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 10:00
21.08 12:00
Karate
21.08 10:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Klatring
21.08 10:30
21.08 15:30
🥇🥈🥉
Brydning
21.08 11:15
21.08 15:15
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 11:20
21.08 14:20
Ridning
21.08 12:00
21.08 15:00
Hockey
21.08 12:00
21.08 14:00
🥇🥈
Synkronsvømning
21.08 12:30
21.08 13:30
Bordtennis
21.08 12:30
21.08 15:30
🥇🥈
Atletik
21.08 12:50
21.08 15:50
🥇🥈🥉
Basketball
21.08 13:00
21.08 15:00
Fodbold
21.08 13:00
21.08 16:00
🥉
Håndbold
21.08 14:00
21.08 16:00
Volleyball
21.08 14:00
21.08 16:00
Atletik
21.08 00:00
21.08 03:00
🥇🥈🥉
Golf
21.08 00:30
21.08 09:30
🥇🥈🥉
Kano Sprint
21.08 02:30
21.08 05:30
🥇🥈🥉
Vandpolo
21.08 02:30
21.08 05:30
Beach Volleyball
21.08 03:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Udspring
21.08 03:00
21.08 05:00
Rytmisk Sportsgymnastik
21.08 03:00
21.08 06:00
Basketball
21.08 04:30
21.08 06:30
🥇🥈
Baseball
21.08 05:00
21.08 08:00
🥉
Volleyball
21.08 06:30
21.08 08:30
🥉
Vandpolo
21.08 06:40
21.08 07:40
🥉
Boksning
21.08 07:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Karate
21.08 07:00
21.08 14:00
🥇🥈🥉
Moderne Femkamp
21.08 07:30
21.08 13:30
🥇🥈🥉
Udspring
21.08 08:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Rytmisk Sportsgymnastik
21.08 08:20
21.08 11:20
🥇🥈🥉
Cykling Bane
21.08 08:30
21.08 11:30
🥇🥈🥉
Basketball
21.08 09:00
21.08 11:00
🥉
Vandpolo
21.08 09:30
21.08 11:30
🥇🥈
Håndbold
21.08 10:00
21.08 12:00
🥉
Brydning
21.08 11:45
21.08 14:45
🥇🥈🥉
Atletik
21.08 12:00
21.08 15:00
🥇🥈🥉
Baseball
21.08 12:00
21.08 16:00
🥇🥈
Ridning
21.08 12:00
21.08 14:00
🥇🥈🥉
Synkronsvømning
21.08 12:30
21.08 14:30
🥇🥈🥉
Basketball
21.08 13:00
21.08 15:00
🥉
Fodbold
21.08 13:30
21.08 16:30
🥇🥈
Håndbold
21.08 14:00
21.08 16:00
🥇🥈
Volleyball
21.08 14:15
21.08 16:15
🥇🥈
Atletik
21.08 00:00
21.08 03:00
🥇🥈🥉
Volleyball
21.08 02:00
21.08 04:00
🥉
Vandpolo
21.08 02:30
21.08 05:30
Cykling Bane
21.08 03:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 04:00
21.08 06:00
🥉
Rytmisk Sportsgymnastik
21.08 04:00
21.08 06:00
🥇🥈🥉
Basketball
21.08 04:30
21.08 06:30
🥇🥈
Volleyball
21.08 06:30
21.08 08:30
🥇🥈
Vandpolo
21.08 06:40
21.08 07:40
🥉
Boksning
21.08 07:00
21.08 09:00
🥇🥈🥉
Håndbold
21.08 08:00
21.08 10:00
🥇🥈
Vandpolo
21.08 09:30
21.08 11:30
🥇🥈
Afsluningsceremoni
21.08 13:00
21.08 15:00
På hjemmesiden olym.dk kan du finde et udførligt overblik over hele OL også med mulighed for at holde øje med disciplinerne med dansk deltagelse .
Ultra HD fra OL Tokyo?
TV-udbyderen Allente tilbyder Eurosport 4K her fra OL’s start. Læs mere her