Sportsweekend – sendetider for Le Mans, US Open Golf, boksning med mere

| lørdag 17. jun, 2017 11:03 | opdateret 18. jun, 2017 kl. 21:47 | 0 Kommentarer

sportsweekend le mans 2017Sommeren er over os og i denne weekend er det med en sommerklassisker nemlig Le Mans 24 timers motorsportsløbet. Der er desuden golf major, boksebrag og Confederations Cup og U21 EM i gang. DIGITALT.TV giver dig overblikket over sportsweekenden herunder.

Le Mans 2017

DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 10:30
Kunstskøjteløb – Kort program, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 11:00
Ishockey – Kvartfinale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
ons 21/02 11:00
Langrend – Hold, sprint, finale, mænd & kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR1DR1Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 11:55
Hurtigløb pĂĄ skøjter – Stafet, mænd og kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
ons 21/02 12:05
Curling – Indledende runde, kvinder Sydkorea – Danmark
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 12:35
Bobslæde – Løb 3 og 4, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
ons 21/02 13:00
Ishockey – Kvartfinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 14:45
Langrend – Hold, sprint, finale, mænd & kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 14:50
Curling – Indledende runde, kvinder Sydkorea – Danmark Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 15:30
Langrend – Hold, sprint, finale, mænd & kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 16:20
Freestyle – Ski cross, finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 17:50
Ishockey – Kvartfinale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
ons 21/02 18:00
CSKA Moskva – Røde Stjerne
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
ons 21/02 18:00
Det bedste fra Pyeongchang 2018 – OL Magasin
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
ons 21/02 18:45
Leganes – Real Madrid
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 21/02 20:45
Sevilla – Manchester United
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 21/02 20:45
Shakhtar Donetsk – Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 01:40
Alpint – Slalom, 1. gennemløb, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 03:30
Freestyle – Halfpipe finale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 04:00
Snowboard – Parallel storslalom, kvalifikation, mænd og kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
tors 22/02 05:10
Ishockey – Finale, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 05:45
Alpint – Slalom 2. afdeling, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 07:00
Freestyle – Ski halfpipe, finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 07:00
Alpint – Slalom, 1. gennemløb, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 08:15
Nordisk kombineret – Hold, skihop, lang bakke, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 08:25
Alpint – Slalom, 2. gennemløb, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 08:25
Ishockey – Finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
tors 22/02 09:10
Snowboard – Parallel storslalom, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 10:10
Nordisk kombineret – Hold, skihop, lang bakke, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 10:15
Ishockey – Finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 10:55
Kortbaneløb pĂĄ skøjter – 500 meter, mænd, 1000 meter, kvinder og 5000 meter stafet, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 11:15
Nordisk kombineret – Stafet 4×5 km
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 12:05
Skiskydning – Stafet, 4×6 km, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 13:45
Nordisk kombineret – Hold, langrend, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 13:45
Alpint – Slalom, 2. gennemløb, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
tors 22/02 13:45
Curling – Semifinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 14:35
Snowboard – Storslalom, kvalifikation, mænd og kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 16:10
Freestyle – Ski halfpipe, finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
tors 22/02 17:00
Lokomotiv Moskva – Nice
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
tors 22/02 18:00
Det bedste fra Pyeongchang 2018 – OL Magasin
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Kanal 5Kanal 5Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Atletico Madrid – FC København
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Sporting CP – FC Astana
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Lazio – Steaua Bukarest
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Viktoria Plzen – Partizan Beograd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Villarreal – Lyon
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 19:00
Dynamo Kiev – AEK Athen
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenDplay Sport
tors 22/02 19:00
RB Leipzig – Napoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 22/02 19:00
Zenit – Celtic
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 21:05
Braga – Marseille
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenDplay Sport
tors 22/02 21:05
Arsenal – Östersunds FK
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 21:05
AC Milan – Ludogorets
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 21:05
Salzburg – Real Sociedad
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 22/02 21:05
Athletic Bilbao – Spartak Moskva
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 22/02 21:05
Atalanta – Dortmund
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
fre 23/02 01:15
Snowboard – Big air, finale, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
fre 23/02 03:00
Alpint – Alpin kombination, 1. afdeling, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
fre 23/02 03:15
Kunstskøjteløb – Fri, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
fre 23/02 05:15
Freestyle – Ski cross, finale, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
fre 23/02 06:40
Alpint – Alpin kombination, 2. afdeling, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 07:00
Alpint – Kombineret, 1. gennemløb Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 07:00
Snowboard – Big air, finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
fre 23/02 07:35
Curling – Bronzefinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 08:15
Alpint – Kombineret, 2. gennemløb, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
fre 23/02 08:30
Ishockey – Semifinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 08:35
Freestyle – Ski cross, seedning, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 09:25
Freestyle – Ski cross, finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 09:35
Kunstskøjteløb – Frit program, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 10:55
Hurtigløb pĂĄ skøjter – 1000 meter, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 12:05
Skiskydning – Stafet, 4×7,5 km, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 12:35
Freestyle – Ski cross, seedning, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
fre 23/02 13:00
Ishockey – Semifinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 13:05
Freestyle – Ski cross, finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 13:45
Hurtigløb pĂĄ skøjter – 1000 meter, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 14:35
Ishockey – Semifinale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 16:15
Snowboard – Big air, finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 17:50
Ishockey – Semifinale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
fre 23/02 18:00
Det bedste fra Pyeongchang 2018 – OL Magasin
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
fre 23/02 19:00
AC Horsens – Randers FC
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
fre 23/02 20:30
Mainz 05 – Wolfsburg
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
fre 23/02 21:00
Deportivo La Coruna – Espanyol
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 01:25
Bobslæde – 4-mands, løb 1 og 2, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
lør 24/02 02:00
Snowboard – Big air, finale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
lør 24/02 02:30
Alpint – Holdkonkurrence
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
lør 24/02 04:00
Snowboard – Parallel storslalom, finaler, kvinder og mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
lør 24/02 06:00
Langrend – 50 km klassisk, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 07:00
Alpint – Holdkonkurrence Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 07:00
Snowboard – Big air, finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
lør 24/02 08:30
Curling – Finale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 08:35
Snowboard – Parallel, storslalom, finale, mænd og kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 09:05
Langrend – 50 km, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 10:00
Bobslæde – 4-mands, løb 1 og 2, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
lør 24/02 10:55
Alpint – Team event, mænd og kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 11:10
Curling – Finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR1DR1Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 11:55
Hurtigløb pĂĄ skøjter – Massestart, kvinder og mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 13:00
Celta Vigo – Eibar
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
lør 24/02 13:00
Ishockey – Bronzefinale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 13:20
Snowboard – Parallel, storslalom, finale, mænd og kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 13:30
Leicester – Stoke
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 14:45
Snowboard – Big air, finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
lør 24/02 15:30
Bayern München – Hertha Berlin
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
lør 24/02 15:30
Stuttgart – Eintracht Frankfurt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
lør 24/02 15:30
Hannover 96 – Gladbach
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
lør 24/02 15:30
Hoffenheim – Freiburg
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
lør 24/02 16:00
Lyngby – AGF
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 16:00
Liverpool – West Ham
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 16:15
Real Madrid – Alaves
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 16:20
Ishockey – Bronzekamp, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 16:20
Hurtigløb pĂĄ skøjter – Massestart, mænd og kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
lør 24/02 18:00
Det bedste fra Pyeongchang 2018 – OL Magasin
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
lør 24/02 18:30
Werder Bremen – Hamburger SV
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 18:30
Leganes – Las Palmas
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 18:30
Watford – Everton
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD pĂĄ Viasat Ultra HDViasat Ultra HDTV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 24/02 20:40
Barcelona – Girona
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedDR3DR3Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 01:25
Bobslæde – 4-mands, løb 3 og 4
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
søn 25/02 01:30
Kunstskøjteløb – Galla
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
søn 25/02 05:00
Ishockey – Finale, mænd
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 06:00
Curling – Finale, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 07:00
Bobslæde – 4-mands, løb 3 og 4 Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhedEurosport 1Eurosport 1Eurosport Player
søn 25/02 07:45
Langrend – Klassisk stil, 30 km, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 08:00
Kunstskøjteløb – Galla Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
Medalje begivenhed*Kanal 5Kanal 5Eurosport Player
søn 25/02 08:00
Langrend – 30 km, kvinder
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 10:00
Langrend – 30 km, kvinder Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 10:00
Ishockey – Finale, mænd Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR1DR1Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 11:55
Afslutningsceremoni – Direkte
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
søn 25/02 12:00
Hobro – FC Midtjylland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 25/02 12:00
Villarreal – Getafe
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
søn 25/02 14:00
AaB – FC Nordsjælland
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD pĂĄ Viasat Ultra HDViasat Ultra HDTV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 25/02 15:05
Manchester United – Chelsea
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
søn 25/02 15:30
Bayer Leverkusen – Schalke 04
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Eurosport Player
søn 25/02 16:00
Brøndby IF – FC Helsingør
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 25/02 16:15
Athletic Bilbao – Malaga
WWW.DIGITALT.TV Guide
DR3DR3Eurosport PlayerDR TV
søn 25/02 16:45
Afslutningsceremoni Forskudt
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
søn 25/02 18:00
FC København – OB
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
søn 25/02 18:00
RB Leipzig – FC Köln
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 25/02 18:30
Valencia – Real Sociedad
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 25/02 20:45
Sevilla – Atletico Madrid
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
man 26/02 19:00
SønderjyskE – Silkeborg IF
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live via Laola1.tv
man 26/02 20:30
Dortmund – Augsburg
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
man 26/02 21:00
Levante – Real Betis
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
man 26/02 21:00
Crystal Palace – Tottenham
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tirs 27/02 19:00
AC Horsens – AGF
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 28/02 18:00
Randers FC – FC Helsingør
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 28/02 18:00
OB – Lyngby
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Eurosport Player
ons 28/02 20:00
Hobro – FC København
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tors 01/03 18:00
SønderjyskE – AaB
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
tors 01/03 18:00
FC Nordsjælland – Silkeborg IF
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tors 01/03 20:00
FC Midtjylland – Brøndby IF
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
tors 01/03 20:45
Arsenal – Manchester City
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 03/03 13:30
Burnley – Everton
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
lør 03/03 16:00
Lyngby – Hobro
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 03/03 16:00
Tottenham – Huddersfield
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 03/03 18:30
Liverpool – Newcastle
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
søn 04/03 12:00
FC Helsingør – SønderjyskE
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
søn 04/03 14:00
Randers FC – FC Nordsjælland
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 04/03 14:30
Brighton – Arsenal
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Eurosport Player
søn 04/03 16:00
AGF – FC København
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD pĂĄ Viasat Ultra HDViasat Ultra HDTV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
søn 04/03 17:00
Manchester City – Chelsea
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
søn 04/03 18:00
Brøndby IF – OB
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
man 05/03 18:00
AaB – AC Horsens
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
man 05/03 20:05
Silkeborg IF – FC Midtjylland
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
man 05/03 21:00
Crystal Palace – Manchester United
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tirs 06/03 20:45
Paris SG – Real Madrid
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD pĂĄ Viasat Ultra HDViasat Ultra HDTV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tirs 06/03 20:45
Liverpool – FC Porto
WWW.DIGITALT.TV Guide
Kan ses i Ultra HD pĂĄ Viasat Ultra HDViasat Ultra HDTV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 07/03 20:45
Tottenham – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
ons 07/03 20:45
Manchester City – Basel
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
fre 09/03 19:00
OB – AGF
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 10/03 13:30
Manchester United – Liverpool
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
lør 10/03 16:00
Hobro – Silkeborg IF
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil herEurosport Player
lør 10/03 16:00
Newcastle – Southampton
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 MaxTV3 MaxStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
søn 11/03 12:00
SønderjyskE – Lyngby
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport Player
søn 11/03 14:00
AaB – Randers FC
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Eurosport Player
søn 11/03 16:00
FC Nordsjælland – FC Midtjylland
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3+TV3+Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
søn 11/03 18:00
AC Horsens – Brøndby IF
WWW.DIGITALT.TV Guide
TV3 SportTV3 SportStream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
man 12/03 19:00
FC København – FC Helsingør
WWW.DIGITALT.TV Guide
Stream Live eller op til 48 timer forskudt med Viaplay Sport - Bestil her
tirs 13/03 20:45
Manchester United – Sevilla
WWW.DIGITALT.TV Guide

US Open Golf 2017

Sendes på Viaplay Sport og Viasat Golf. Husk du kan streame forskudt på Viaplay Sport

 Lørdag : 19.00 – 02.00

 Søndag : 19.00 – 02.30

Ward – Kovalev – rematch

Se boksebraget på Viaplay Sport der sendes fra kl. 03:00 natten mellem lørdag og søndag. Forventet kampstart omkring kl. 06:00

U21-EM

Søndag 20:45 Danmark U21 – Italien U21 Kanal 5 / Dplay

Confederations Cup 2017

Lørdag 17:00 Rusland – New Zealand  DR3

Søndag 17:00 Portugal – Mexico DR3

Søndag 20:00  Cameroon – Chile DR3

Del pĂĄ:

Gemt under:: TV-Nyt