[responsive_menu_pro]

Europa League på TV og Streaming

| torsdag 19. sep, 2019 09:20 | opdateret 19. sep, 2019 kl. 9:31 | 0 Kommentarer

Europa League Finale 2016 TV

Du kan streame Europa League på Eurosport Player og se kampe på 6eren og Eurosport 2.

De store kampe sendes på 6eren, hvor også finalen vises. Du kan se alle kampe fra Europa League på Eurosport Player.

Europa League TV Guide

torsdag 24. oktober
Eurosport 2Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:50:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Partizan FK-Manchester United Eurosport 2 DPlay, Eurosport Player
18:50
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:50:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen AS Roma-Mönchengladbach Eurosport 1 DPlay, Eurosport Player
18:50
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'erenEurosport PlayerDplay
24-10-2019 20:55:00 24-10-2019 23:03:00 Europe/Copenhagen Dynamo Kiev-F.C. København 6eren DPlay, Eurosport Player
20:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 20:55:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Arsenal-Vitória S.C. Eurosport 2 DPlay, Eurosport Player
20:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 1Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 20:55:00 24-10-2019 22:53:00 Europe/Copenhagen Celtic-Lazio Eurosport 1 DPlay, Eurosport Player
20:55
WWW.DIGITALT.TV Guide

Europa League Streaming Guide

Du kan streame alle rundekampe fra Europa League på Eurosport Player.

Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Young Boys – Feyenoord DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Gent – Wolfsburg DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Ludogorets – Espanyol DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen CSKA Moskva – Ferencvaros DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Saint-Etienne – FC Olexandria DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Istanbul Basaksehir – Wolfsberger AC DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Roma – B. Mönchengladbach DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Slovan Bratislava – Wolverhampton DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Besiktas – Braga DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen AZ Alkmaar – FC Astana DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Partizan Beograd – Manchester United DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen FC Porto – Rangers DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 18:55:00 24-10-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Qarabag FK – APOEL Nicosia DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Celtic – Lazio DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Rennes – CFR Cluj DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Sporting CP – Rosenborg DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen PSV Eindhoven – LASK DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Trabzonspor – FC Krasnodar DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Malmö FF – Lugano DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Getafe – Basel DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Dynamo Kiev – FC København DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Arsenal – Vitoria de Guimaraes DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Sevilla – F91 Dudelange DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
24-10-2019 21:00:00 24-10-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Eintracht Frankfurt – Standard Liege DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
onsdag 6. november
Eurosport PlayerDplay
06-11-2019 16:50:00 06-11-2019 18:50:00 Europe/Copenhagen Vitoria de Guimaraes – Arsenal DPlay, Eurosport Player
16:50
WWW.DIGITALT.TV Guide
torsdag 7. november
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 16:50:00 07-11-2019 18:50:00 Europe/Copenhagen FC Astana – AZ Alkmaar DPlay, Eurosport Player
16:50
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen F91 Dudelange – Sevilla DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen CFR Cluj – Rennes DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen APOEL Nicosia – Qarabag FK DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Lazio – Celtic DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen LASK – PSV Eindhoven DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Lugano – Malmö FF DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Rosenborg – Sporting CP DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Basel – Getafe DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen FC Krasnodar – Trabzonspor DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen FC København – Dynamo Kiev DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 18:55:00 07-11-2019 20:55:00 Europe/Copenhagen Standard Liege – Eintracht Frankfurt DPlay, Eurosport Player
18:55
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Espanyol – Ludogorets DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Rangers – FC Porto DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Ferencvaros – CSKA Moskva DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen FC Olexandria – Saint-Etienne DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Wolfsburg – Gent DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Wolfsberger AC – Istanbul Basaksehir DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen B. Mönchengladbach – Roma DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Braga – Besiktas DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Manchester United – Partizan Beograd DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Wolverhampton – Slovan Bratislava DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport PlayerDplay
07-11-2019 21:00:00 07-11-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Feyenoord – Young Boys DPlay, Eurosport Player
21:00
WWW.DIGITALT.TV Guide
onsdag 27. november
Eurosport PlayerDplay
27-11-2019 16:50:00 27-11-2019 18:50:00 Europe/Copenhagen Vitoria de Guimaraes – Standard Liege DPlay, Eurosport Player
16:50
WWW.DIGITALT.TV Guide
torsdag 28. november
Eurosport PlayerDplay
28-11-2019 16:50:00 28-11-2019 18:50:00 Europe/Copenhagen Trabzonspor – Getafe DPlay, Eurosport Player
16:50
WWW.DIGITALT.TV Guide

Del på:

Tags: , , ,

Gemt under:: TV-Nyt, TV-Sport

Kommentarer

Please Login to comment
  Abonnér  
Giv mig besked