Netflix Nyt

The Four Seasons

Serie • Sæson 1 • Komedie • 2025–
Hvor kan The Four Seasons streames lige nu?Ikke nødvendigvis alle sæsoner hos alle disse

Skuespilleren Steve Carell spiller hovedrollen i den nye Netflix-komedieserie “The Four Seasons” sammen med Tina Fey. Serien er baseret på komediefilmen af samme navn fra 1981 og Tina Fey, Lang Fisher og Tracey Wigfield står bag serien.

Filmen “The Four Seasons” fra 1981 er instrueret og skrevet af Alan Alda, der også selv spillede med sammen med Carol Burnett. Serien er produceret af Universal Television og genforener Fey, Fisher og Wigfield, der tidligere arbejdede sammen på sidste sæson af komedieserien “30 Rock”.

Hvad handler ‘The Four Seasons’ om?

I The Four Seasons følger vi seks gamle venner, der tager på en afslappende weekendtur. Alt virker idyllisk, indtil de opdager, at et af parrene i gruppen står overfor en skilsmisse. De tre par – Kate (Tina Fey) og Jack (Will Forte), Nick (Steve Carell) og Anne (Kerri Kenney-Silver), samt Danny (Colman Domingo) og Claude (Marco Calvani) – får deres relationer og venskaber vendt op og ned af den uventede nyhed.

🎭 Skuespillere

  • Tina Fey som Kate
  • Steve Carell som Nick
  • Colman Domingo som Danny
  • Erika Henningsen som Ginny
  • Kerri Kenney som Anne
  • Will Forte som Jack
  • Marco Calvani som Claude

⭐ Anmeldelser af The Four Seasons – Er den værd at se?

Medie: The Guardian
Vurdering:

The Guardians anmelder beskriver serien således: Denne geniale fortælling om gamle studiekammerater på ferie sammen er Fey’s bedste værk i årevis. Det er The White Lotus – bare uden dødsfald.

Kommer der flere sæsoner? The Four Seasons – Sæson 2 bekræftet

Serien der er baseret på 1981 filmen vender tilbage med endnu en sæson på Netflix.

Se vores liste over serier der fornyet her

LoadingTilføj Favoritlisten Favoritliste
Kilde: Netflix presse
sshow
Back to top button
Close

Adblocker registreret

Kære besøgende, DIGITALT.TV er et énmandsforetagende, der er afhængigt af reklameindtægter for at kunne fortsætte driften. Jeg beder dig venligst om at deaktivere din Adblocker på denne side. Uden reklameindtægterne har jeg desværre ikke mulighed for at holde siden kørende. På forhånd tak for din forståelse og støtte. Webredaktør Bo Kjærgaard