Strive Sport

| mandag 06. aug, 2018 12:32 | opdateret 26. okt, 2018 kl. 14:54

strive sport streamingStrive Sport er en ny streamingtjeneste viser spansk La Liga fodbold og Serie A fodbold fra Italien. Tjenesten viser alle kampe fra begge de to ligaer, og det er rettighedsfirmaet IMG der står bag.

Strive Sport tilbyder gratis 7 dages prøveperiode. Din gratis syv-dages prøveperiode overføres automatisk til et betalt abonnement på 79 kr. Pr. Måned (minimum en måned), medmindre du vælger at annullerer i prøveperioden. Dit abonnement fornyes automatisk hver måned, medmindre du vælger at annullere det.

Strive Sport tilbyder

  • 2018/19 La Liga alle sæsonkampe LIVE
  • 2018/19 Serie A alle sæsonkampe LIVE
  • Alle kampe har engelsktalende kommentator
  • Gengivelser af hver kamp i dens fulde længde
  • Højdepunkter fra hver kamp
  • “Bedste scener” og kompileringer
  • Serie A: Shows med verden, højdepunkter og indslag
  • La Liga: Shows med verden, højdepunkter og indslag
  • Klassiske kampe og arkivindhold

Hvad koster det at se Strive Sport i Danmark?

Pt. koster den  79,- pr. md. / 499,- pr. sæson

Strive Sport – På hvilke enheder kan det ses?

Se de forskellige platforme herunder.

Chromecast
AirPlay
Apple TV 4
PC / Mac
iPhone / iPad
Android
Smart Tv
Konsoller

Det er muligt at streame op til 2 ting samtidigt på to forskellige enheder.

Kommende fodbold på Strive Sport

lørdag 26. januar
*Netflix
26-01-2019 13:00:00 26-01-2019 15:00:00 Europe/Copenhagen Sevilla – Levante Strive Sport
13:00
Sevilla – Levante
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 15:00:00 26-01-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Sassuolo – Cagliari Strive Sport
15:00
Sassuolo – Cagliari
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 16:15:00 26-01-2019 18:15:00 Europe/Copenhagen Atl. Madrid – Getafe Strive Sport
16:15
Atl. Madrid – Getafe
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 18:00:00 26-01-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Sampdoria – Udinese Strive Sport
18:00
Sampdoria – Udinese
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 18:30:00 26-01-2019 20:30:00 Europe/Copenhagen Leganes – Eibar Strive Sport
18:30
Leganes – Eibar
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 20:30:00 26-01-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AC Milan – Napoli Strive Sport
20:30
AC Milan – Napoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
26-01-2019 20:45:00 26-01-2019 22:45:00 Europe/Copenhagen Ath. Bilbao – Betis Strive Sport
20:45
Ath. Bilbao – Betis
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 27. januar
*Netflix
27-01-2019 12:00:00 27-01-2019 14:00:00 Europe/Copenhagen Valladolid – Celta Vigo Strive Sport
12:00
Valladolid – Celta Vigo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 12:30:00 27-01-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Chievo – Fiorentina Strive Sport
12:30
Chievo – Fiorentina
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 15:00:00 27-01-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Atalanta – AS Roma Strive Sport
15:00
Atalanta – AS Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 15:00:00 27-01-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Bologna – Frosinone Strive Sport
15:00
Bologna – Frosinone
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 15:00:00 27-01-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Parma – Spal Strive Sport
15:00
Parma – Spal
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 16:15:00 27-01-2019 18:15:00 Europe/Copenhagen Girona – Barcelona Strive Sport
16:15
Girona – Barcelona
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 18:00:00 27-01-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Torino – Inter Strive Sport
18:00
Torino – Inter
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 18:30:00 27-01-2019 20:30:00 Europe/Copenhagen Real Sociedad – Huesca Strive Sport
18:30
Real Sociedad – Huesca
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 18:30:00 27-01-2019 20:30:00 Europe/Copenhagen Valencia – Villarreal Strive Sport
18:30
Valencia – Villarreal
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 20:30:00 27-01-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Lazio – Juventus Strive Sport
20:30
Lazio – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
27-01-2019 20:45:00 27-01-2019 22:45:00 Europe/Copenhagen Espanyol – Real Madrid Strive Sport
20:45
Espanyol – Real Madrid
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 28. januar
*Netflix
28-01-2019 20:30:00 28-01-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Empoli – Genoa Strive Sport
20:30
Empoli – Genoa
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
28-01-2019 21:00:00 28-01-2019 23:00:00 Europe/Copenhagen Alaves – Vallecano Strive Sport
21:00
Alaves – Vallecano
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 2. februar
*Netflix
02-02-2019 15:00:00 02-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Empoli – Chievo Strive Sport
15:00
Empoli – Chievo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
02-02-2019 18:00:00 02-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Napoli – Sampdoria Strive Sport
18:00
Napoli – Sampdoria
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
02-02-2019 20:30:00 02-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Juventus – Parma Strive Sport
20:30
Juventus – Parma
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 3. februar
*Netflix
03-02-2019 12:30:00 03-02-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Spal – Torino Strive Sport
12:30
Spal – Torino
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-02-2019 15:00:00 03-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Frosinone – Lazio Strive Sport
15:00
Frosinone – Lazio
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-02-2019 15:00:00 03-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Genoa – Sassuolo Strive Sport
15:00
Genoa – Sassuolo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-02-2019 15:00:00 03-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Udinese – Fiorentina Strive Sport
15:00
Udinese – Fiorentina
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-02-2019 18:00:00 03-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Inter – Bologna Strive Sport
18:00
Inter – Bologna
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-02-2019 20:30:00 03-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AS Roma – AC Milan Strive Sport
20:30
AS Roma – AC Milan
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 4. februar
*Netflix
04-02-2019 20:30:00 04-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Cagliari – Atalanta Strive Sport
20:30
Cagliari – Atalanta
WWW.DIGITALT.TV Guide
torsdag 7. februar
*Netflix
07-02-2019 20:30:00 07-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Lazio – Empoli Strive Sport
20:30
Lazio – Empoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
fredag 8. februar
*Netflix
08-02-2019 20:30:00 08-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Chievo – AS Roma Strive Sport
20:30
Chievo – AS Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 9. februar
*Netflix
09-02-2019 18:00:00 09-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Fiorentina – Napoli Strive Sport
18:00
Fiorentina – Napoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
09-02-2019 20:30:00 09-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Parma – Inter Strive Sport
20:30
Parma – Inter
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 10. februar
*Netflix
10-02-2019 12:30:00 10-02-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Bologna – Genoa Strive Sport
12:30
Bologna – Genoa
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-02-2019 15:00:00 10-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Atalanta – Spal Strive Sport
15:00
Atalanta – Spal
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-02-2019 15:00:00 10-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Sampdoria – Frosinone Strive Sport
15:00
Sampdoria – Frosinone
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-02-2019 15:00:00 10-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Torino – Udinese Strive Sport
15:00
Torino – Udinese
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-02-2019 18:00:00 10-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Sassuolo – Juventus Strive Sport
18:00
Sassuolo – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-02-2019 20:30:00 10-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AC Milan – Cagliari Strive Sport
20:30
AC Milan – Cagliari
WWW.DIGITALT.TV Guide
fredag 15. februar
*Netflix
15-02-2019 20:30:00 15-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Juventus – Frosinone Strive Sport
20:30
Juventus – Frosinone
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 16. februar
*Netflix
16-02-2019 18:00:00 16-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Cagliari – Parma Strive Sport
18:00
Cagliari – Parma
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
16-02-2019 20:30:00 16-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Atalanta – AC Milan Strive Sport
20:30
Atalanta – AC Milan
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 17. februar
*Netflix
17-02-2019 12:30:00 17-02-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Spal – Fiorentina Strive Sport
12:30
Spal – Fiorentina
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-02-2019 15:00:00 17-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Empoli – Sassuolo Strive Sport
15:00
Empoli – Sassuolo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-02-2019 15:00:00 17-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Genoa – Lazio Strive Sport
15:00
Genoa – Lazio
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-02-2019 15:00:00 17-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Udinese – Chievo Strive Sport
15:00
Udinese – Chievo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-02-2019 18:00:00 17-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Inter – Sampdoria Strive Sport
18:00
Inter – Sampdoria
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-02-2019 20:30:00 17-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Napoli – Torino Strive Sport
20:30
Napoli – Torino
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 18. februar
*Netflix
18-02-2019 20:30:00 18-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AS Roma – Bologna Strive Sport
20:30
AS Roma – Bologna
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 23. februar
*Netflix
23-02-2019 15:00:00 23-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Torino – Atalanta Strive Sport
15:00
Torino – Atalanta
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
23-02-2019 18:00:00 23-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Bologna – Juventus Strive Sport
18:00
Bologna – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
23-02-2019 20:30:00 23-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Frosinone – AS Roma Strive Sport
20:30
Frosinone – AS Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 24. februar
*Netflix
24-02-2019 12:30:00 24-02-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Sampdoria – Cagliari Strive Sport
12:30
Sampdoria – Cagliari
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
24-02-2019 15:00:00 24-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen AC Milan – Empoli Strive Sport
15:00
AC Milan – Empoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
24-02-2019 15:00:00 24-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Chievo – Genoa Strive Sport
15:00
Chievo – Genoa
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
24-02-2019 15:00:00 24-02-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Sassuolo – Spal Strive Sport
15:00
Sassuolo – Spal
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
24-02-2019 18:00:00 24-02-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Parma – Napoli Strive Sport
18:00
Parma – Napoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
24-02-2019 20:30:00 24-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Fiorentina – Inter Strive Sport
20:30
Fiorentina – Inter
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 25. februar
*Netflix
25-02-2019 20:30:00 25-02-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Lazio – Udinese Strive Sport
20:30
Lazio – Udinese
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 2. marts
*Netflix
02-03-2019 15:00:00 02-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Empoli – Parma Strive Sport
15:00
Empoli – Parma
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
02-03-2019 18:00:00 02-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen AC Milan – Sassuolo Strive Sport
18:00
AC Milan – Sassuolo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
02-03-2019 20:30:00 02-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Lazio – AS Roma Strive Sport
20:30
Lazio – AS Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 3. marts
*Netflix
03-03-2019 12:30:00 03-03-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Torino – Chievo Strive Sport
12:30
Torino – Chievo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-03-2019 15:00:00 03-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Genoa – Frosinone Strive Sport
15:00
Genoa – Frosinone
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-03-2019 15:00:00 03-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Spal – Sampdoria Strive Sport
15:00
Spal – Sampdoria
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-03-2019 15:00:00 03-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Udinese – Bologna Strive Sport
15:00
Udinese – Bologna
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-03-2019 18:00:00 03-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Cagliari – Inter Strive Sport
18:00
Cagliari – Inter
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
03-03-2019 20:30:00 03-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Napoli – Juventus Strive Sport
20:30
Napoli – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 4. marts
*Netflix
04-03-2019 20:30:00 04-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Atalanta – Fiorentina Strive Sport
20:30
Atalanta – Fiorentina
WWW.DIGITALT.TV Guide
fredag 8. marts
*Netflix
08-03-2019 20:30:00 08-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Juventus – Udinese Strive Sport
20:30
Juventus – Udinese
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 9. marts
*Netflix
09-03-2019 18:00:00 09-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Parma – Genoa Strive Sport
18:00
Parma – Genoa
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
09-03-2019 20:30:00 09-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Chievo – AC Milan Strive Sport
20:30
Chievo – AC Milan
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 10. marts
*Netflix
10-03-2019 12:30:00 10-03-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Bologna – Cagliari Strive Sport
12:30
Bologna – Cagliari
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-03-2019 15:00:00 10-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Frosinone – Torino Strive Sport
15:00
Frosinone – Torino
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-03-2019 15:00:00 10-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Inter – Spal Strive Sport
15:00
Inter – Spal
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-03-2019 15:00:00 10-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Sampdoria – Atalanta Strive Sport
15:00
Sampdoria – Atalanta
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-03-2019 18:00:00 10-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Sassuolo – Napoli Strive Sport
18:00
Sassuolo – Napoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
10-03-2019 20:30:00 10-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Fiorentina – Lazio Strive Sport
20:30
Fiorentina – Lazio
WWW.DIGITALT.TV Guide
mandag 11. marts
*Netflix
11-03-2019 20:30:00 11-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AS Roma – Empoli Strive Sport
20:30
AS Roma – Empoli
WWW.DIGITALT.TV Guide
fredag 15. marts
*Netflix
15-03-2019 20:30:00 15-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Cagliari – Fiorentina Strive Sport
20:30
Cagliari – Fiorentina
WWW.DIGITALT.TV Guide
lørdag 16. marts
*Netflix
16-03-2019 15:00:00 16-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Sassuolo – Sampdoria Strive Sport
15:00
Sassuolo – Sampdoria
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
16-03-2019 18:00:00 16-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Spal – AS Roma Strive Sport
18:00
Spal – AS Roma
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
16-03-2019 20:30:00 16-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen Torino – Bologna Strive Sport
20:30
Torino – Bologna
WWW.DIGITALT.TV Guide
søndag 17. marts
*Netflix
17-03-2019 12:30:00 17-03-2019 14:30:00 Europe/Copenhagen Genoa – Juventus Strive Sport
12:30
Genoa – Juventus
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-03-2019 15:00:00 17-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Atalanta – Chievo Strive Sport
15:00
Atalanta – Chievo
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-03-2019 15:00:00 17-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Empoli – Frosinone Strive Sport
15:00
Empoli – Frosinone
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-03-2019 15:00:00 17-03-2019 17:00:00 Europe/Copenhagen Napoli – Udinese Strive Sport
15:00
Napoli – Udinese
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-03-2019 18:00:00 17-03-2019 20:00:00 Europe/Copenhagen Lazio – Parma Strive Sport
18:00
Lazio – Parma
WWW.DIGITALT.TV Guide
*Netflix
17-03-2019 20:30:00 17-03-2019 22:30:00 Europe/Copenhagen AC Milan – Inter Strive Sport
20:30
AC Milan – Inter
WWW.DIGITALT.TV Guide
Del på:

Privatlivs indstillingsoversigt