TV-Programoversigt

TV Guide for Paramount Network

Paramount Network-kanalen når ud til 80 pct. af de danske tv-husstande gennem aftaler med YouSee, Stofa, Viasat, Boxer, Waoo, Canal Digital m.m. Se programoversigt for månedens tv-programmer på kanalen herunder.

TV Guide

Paramount Network programoversigt

Klik på programtitel for at læse programomtale.

Ingen TV-Tider pt.

Film

Film på Paramount Network programoversigt

Herunder kan du se en TV-Guide for kommende film på Xee. Husk du kan gemme til din egen kalender ved at trykke på kalenderikonet ud for det enkelte program.

I Dag søndag 9. august
22:00
09-08-2020 22:00:00 10-08-2020 00:25:00 Europe/Copenhagen Chocolat

Ingen kunne have forestillet sig den indflydelse, som Vianne ville få, da hun ankom til en gammeldags og fredelig fransk by.

Paramount Network
Chocolat
tirsdag 11. august
22:00
11-08-2020 22:00:00 12-08-2020 00:20:00 Europe/Copenhagen Den sidste mohikaner

Dette episke eventyr udspiller sig i en vildmark, der er ramt af krig. Hawkeye er pioner og indianernes adopterede søn,

Paramount Network
Den sidste mohikaner
onsdag 12. august
22:00
12-08-2020 22:00:00 13-08-2020 00:00:00 Europe/Copenhagen Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy

Ron Burgundy, en kendt nyhedsvært i San Diego i 70’erne, mener ikke, at kvinder hører til i nyhedslokalet, så da Ron får en kvik og køn kvindelig kollega, er der dømt krig!

Paramount Network
Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy
fredag 14. august
22:00
14-08-2020 22:00:00 15-08-2020 00:00:00 Europe/Copenhagen Maid in Manhattan

En kandidat til Senatet falder for en stuepige, som han tror er en af selskabslivets spidser, da han ser hende prøve en dyr kjole på.

Paramount Network
Maid in Manhattan
lørdag 15. august
00:00
15-08-2020 00:00:00 15-08-2020 02:20:00 Europe/Copenhagen Chocolat

Ingen kunne have forestillet sig den indflydelse, som Vianne ville få, da hun ankom til en gammeldags og fredelig fransk by.

Paramount Network
Chocolat
17:55
15-08-2020 17:55:00 15-08-2020 20:00:00 Europe/Copenhagen Maid in Manhattan

En kandidat til Senatet falder for en stuepige, som han tror er en af selskabslivets spidser, da han ser hende prøve en dyr kjole på.

Paramount Network
Maid in Manhattan
søndag 16. august
00:00
16-08-2020 00:00:00 16-08-2020 02:00:00 Europe/Copenhagen Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy

Ron Burgundy, en kendt nyhedsvært i San Diego i 70’erne, mener ikke, at kvinder hører til i nyhedslokalet, så da Ron får en kvik og køn kvindelig kollega, er der dømt krig!

Paramount Network
Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy
09:55
16-08-2020 09:55:00 16-08-2020 12:05:00 Europe/Copenhagen Maid in Manhattan

En kandidat til Senatet falder for en stuepige, som han tror er en af selskabslivets spidser, da han ser hende prøve en dyr kjole på.

Paramount Network
Maid in Manhattan
18:00
16-08-2020 18:00:00 16-08-2020 20:00:00 Europe/Copenhagen Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy

Ron Burgundy, en kendt nyhedsvært i San Diego i 70’erne, mener ikke, at kvinder hører til i nyhedslokalet, så da Ron får en kvik og køn kvindelig kollega, er der dømt krig!

Paramount Network
Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy
22:00
16-08-2020 22:00:00 17-08-2020 00:20:00 Europe/Copenhagen Den sidste mohikaner

Dette episke eventyr udspiller sig i en vildmark, der er ramt af krig. Hawkeye er pioner og indianernes adopterede søn,

Paramount Network
Den sidste mohikaner

Vi har typisk programoversigt for en hel måned. Med forbehold for programændringer.

Sport

Sport på Paramount Network – TV-Guide


Søg


I Dag søndag 9. august
22:00
Paramount Network
Chocolat

mandag 10. august
00:30
Paramount Network
Criminals: Caught On Camera – Violent Robbers

01:30
Paramount Network
Young, Dumb & Banged Up In The Sun – Episode 2

02:20
Paramount Network
Drunk History – Love

02:45
Paramount Network
Catfish: The TV Show – Catherine & Graham

03:25
Paramount Network
Teen Mom UK – All Change

04:10
Paramount Network
Broad City – Working Girls

04:30
Paramount Network
Far på fuldtid – See Dad Find His Way Home – Part 2

05:00
Paramount Network
Blaze og Monstermaskinerne – Ridderlige Riddere

05:20
Paramount Network
Gurli Gris – Gurli Gris

05:25
Paramount Network
Gurli Gris – Gurli Gris

05:30
Paramount Network
Dora Udforskeren – Doras fantastiske gymnastik-eventyr

05:55
Paramount Network
Top Wing – Madkasse-Redningen / Stækkede Vinger

06:15
Paramount Network
Butterbeans cafe – Takeaway-vinduet! / Poppys spådom

06:40
Paramount Network
Du og Blå løser gåder – Sig hej til Josh!

07:00
Paramount Network
Paw Patrol – Vovserne redder Venskabsdagen

07:25
Paramount Network
Alvin og de frække jordegern – Brittany og kroppe-kapreren

07:40
Paramount Network
Casagrande-familien – Stresstest

07:50
Paramount Network
Højs hus – Alle elsker Leni / De nye drenge

08:10
Paramount Network
Højs hus – Frygt og flygt / Teselskabstragedien

08:35
Paramount Network
Familien Thunderman – Albuerum

09:00
Paramount Network
Catfish: The TV Show – Antoinette & Albert

10:00
Paramount Network
Teen Mom 2 – One Step Back

11:00
Paramount Network
Just Tattoo Of Us – Branded For Life

12:00
Paramount Network
Ex on the Beach – Girl Code

Relaterede artikler

Back to top button
Close
Close