Europa League

| torsdag 14. sep, 2017 09:25 | opdateret 14. sep, 2017 kl. 15:11

Europa League tv-rettighederne ligge i Danmark hos Discovery Networks. Alle kampe kan ses på streaming. De største kampe vises på TV

Europa League TV og Streaming

TV-kanaler der viser Europa League: Eurosport 2Eurosport 2 Canal 9Canal 9 6'eren6eren
Streamingtjenester der viser Europa League: Eurosport Player
Rettighedsperiode: Rettighedsaftalen løber frem til: 2018

Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 17:00
FC Astana – Maccabi Tel Aviv
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Östersunds FK – Athletic Bilbao
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Nice – Lazio
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Marseille – Vitoria de Guimaraes
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Konyaspor – Salzburg
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Røde Stjerne – Arsenal
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
BATE Borisov – FC Köln
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Hapoel Beer Sheva – Steaua Bukarest
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Lugano – Viktoria Plzen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Zulte-Waregem – Vitesse
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Zorya – Hertha Berlin
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 19:00
Zenit – Rosenborg
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
FK Vardar Skopje – Real Sociedad
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenDplay Sport
tors 19/10 21:05
Zlin – FC København
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Villarreal – Slavia Prag
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
FC Sheriff – Lokomotiv Moskva
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Skenderbeu – Partizan Beograd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Dynamo Kiev – Young Boys
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Austria Wien – Rijeka
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Braga – Ludogorets
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Everton – Lyon
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Hoffenheim – Istanbul Basaksehir
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 21:05
AC Milan – AEK Athen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Atalanta – Apollon Limassol
WWW.DIGITALT.TV Guide
Del på: