Europa League på TV – rundens kampe

| torsdag 15. sep, 2016 09:40 | opdateret 08. sep, 2017 kl. 20:42 | 0 Kommentarer

Europa League Finale 2016 TVOplev nogle af Europas bedste fodboldhold på 6’eren, Canal 9 og Eurosport 2 frem mod finalen om pokalen med de næststørste ører: Europa League.

  • Europa League gruppespillet spilles fra 14. september – 7. december
  • Slutspillet spilles fra 15. februar – 3. maj 2018
  • Europa League finalen spilles 16. maj 2018

Du kan streame Europa League kampe på Dplay og Eurosport Player.

Europa League TV Guide

Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 17:00
FC Astana – Maccabi Tel Aviv
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Östersunds FK – Athletic Bilbao
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Nice – Lazio
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Marseille – Vitoria de Guimaraes
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Konyaspor – Salzburg
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Røde Stjerne – Arsenal
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
BATE Borisov – FC Köln
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Hapoel Beer Sheva – Steaua Bukarest
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Lugano – Viktoria Plzen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Zulte-Waregem – Vitesse
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
Zorya – Hertha Berlin
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 19:00
Zenit – Rosenborg
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 19:00
FK Vardar Skopje – Real Sociedad
WWW.DIGITALT.TV Guide
6'eren6erenDplay Sport
tors 19/10 21:05
Zlin – FC København
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Villarreal – Slavia Prag
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
FC Sheriff – Lokomotiv Moskva
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Skenderbeu – Partizan Beograd
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Dynamo Kiev – Young Boys
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Austria Wien – Rijeka
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Braga – Ludogorets
WWW.DIGITALT.TV Guide
Canal 9Canal 9Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Everton – Lyon
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Hoffenheim – Istanbul Basaksehir
WWW.DIGITALT.TV Guide
Eurosport 2Eurosport 2Eurosport PlayerDplay Sport
tors 19/10 21:05
AC Milan – AEK Athen
WWW.DIGITALT.TV Guide
Dplay Sport
tors 19/10 21:05
Atalanta – Apollon Limassol
WWW.DIGITALT.TV Guide
Del på:

Tags: , , ,

Gemt under:: TV-Nyt, TV-Sport